O nás Oddělení Kroužky Tábory Otevřený klub Pronájmy Ubytování Domů
Poslední aktualizace: 26. 12. 2016

Naše zprávy pro Vás - Oddělení techniky a společenských věd

Redaktoři DDM se hlásí

Redaktorky DDM Pelíšek se hlásí! …u našich profesionálních hasičů…Husova ulice ve Vrchlabí… Na otázky redaktorek DDM odpovídá Jan Dressler - prof.hasič. …rozhovor zazanamenán na diktafon… Jak dlouho sloužíte ... více

Přidal: Zdena Bienová, dne: 19. 12. 2014 v 12:57

Poděkování

Na jaře šk.roku 2013-2014 jsme se s naším projektem, za odd. techniky při DDM Pelíšek, zúčastnily grantového výběrového řízení společnosti ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav. S projektem s názvem: „Popularizace technického vzdělávání na základních školách“. A byli jsme úspěšní. Získané finanční prostředky využijeme na nákup stavebnic Merkur pro technické zájmové kroužky populární mechanika a merkuráček při DDM Pelíšek.
                                               Za odd. techniky a spol.věd DDM Zdeňka Bienová

Přidal: Zdena Bienová, dne: 12. 9. 2014 v 8:56

Redaktorské klání 12.4 - 13.4.2014

Bylo to super!

Přidal: Zdena Bienová, dne: 13. 4. 2014 v 20:20

Redaktoři DDM se hlásí

Redaktoři DDM Pelíšek pro vás zjistili / DDM v číslech Informace poskytla Mgr. Ivona Čivrná / statutární zástupce DDM Pelíšek Kolik zájmových kroužků je na Pelíšku v tomto školním roce? Odpověď: Celkem máme 80 zájmových kroužků. Kolik dětí, mládeže a dospělých využilo nabídky DDM v letošním školním roce? Odpověď: 1.016 Kolik akcí během loňského školního roku se uskutečnilo a pořádal DDM Pelíšek? Odpověď: 177 akcí a zúčastnilo se na nich celkem 8 010 lidiček. Kolik zaměstnanců má Pelíšek? Odpověď: Má 4 pedagogické pracovníky, 3 nepedagogické zaměstnance. Redaktorky DDM: Nella, Kristýna, Valerie

Přidal: Zdena Bienová, dne: 7. 4. 2014 v 11:26

Redaktoři DDM se hlásí

Návštěva redaktorů DDM v Městské knihovně Dne 7.3.2014 Na otázky odpovídá p. Dymáčková. Otázka: Kolik má naše knihovna zaměstnanců? Odpověď: Naše knihovna má tři zaměstnance na plný úvazek a jeden na poloviční úvazek. Otázka: Kolik čtenářů navštěvuje naši knihovnu? Odpověď: Registrovaných čtenářů, kteří si zaplatí roční poplatek, tak těch máme 1 882. Z toho je 358 dětí. Pak tady máme návštěvníky knihovny, do kterých započítáváme i účastníky besed. V loňském roce jsme zaznamenali 31 440 návštěvníků naší knihovny. Otázka: Kolik je vašemu nejstaršímu čtenáři, věděla by jste? Odpověď: Vím! 94 let. Otázka: Nejoblíbenější žánr vašich čtenářů? Odpověď: Jednoznačně nepřevažuje žádný ze žánrů. Otázka: Jak se chovají čtenáři k vypůjčeným knihám a časopisům? Odpověď: Ale, tak já bych asi řekla, tak v celku ano, chovají se. Otázka: Existuje kniha, která je takzvanou „stálicí“ mezi čtenáři? Odpověď: Ne. Jsou tu období, kdy je populární jedno, a po čase zase něco jiného. Otázka: Máte ve svém archívu nějakou knižní raritu, vzácnost? Odpověď: Pár zajímavostí bychom našli. Například Ottův slovník naučný nebo kniha: „Božena Němcová ve fotografii“ z roku 1948. Otázka: Jak se změnil během let náš čtenář? Odpověď: Čtenářů během let přibylo.Čtenář jako takový zůstává, ale je náročnější na nabídku a poskytované služby. Děkujeme za rozhovor. Tým redaktorů při DDM.

Přidal: Zdena Bienová, dne: 7. 4. 2014 v 11:14

Redaktoři DDM se hlásí

Regionální turistické informační centrum RTIC – redaktoři DDM se ptají. Na otázky nám odpovídá Alena Jahodová. Otázka: Z jakých zemí u vás lidé hledají informace? Odpověď: Tak, největší zastoupení mají ... více

Přidal: Zdena Bienová, dne: 7. 4. 2014 v 11:13
Zařazení: Oddělení techniky a společenských věd

Rozhovor s ředitelem KD pro red.DDM

Redaktorky DDM Pelíšek v rozhovoru s ředitelem KD Střelnice Dne 11.10.2013 nás na naše pozvání redaktorů při Pelíšku navštívil nový ředitel KD Střelnice Vladimír Jindra. Nejprve si prohlédl DDM a my jsme ... více

Přidal: Zdena Bienová, dne: 20. 2. 2014 v 15:10

Redaktorky DDM

Redaktorky Pelíšku byly na zdobení perníčků, akci, kterou pořádala Diakonie ve Vrchlabí se sídlem na Pražské ulici. Já sama jsem si nazdobila asi 13 perníčků. Používali jsme různé cukrové barvy na zdobení: bílou, zelenou, červenou, modrou a žlutou. Samotné perníčky připravili zaměstnanci a klienti Diakonie. Byli k nám milí a udělali nám i čajíček. Redaktorka Nella za DDM.

Přidal: Zdena Bienová, dne: 20. 2. 2014 v 15:09

DDM Pelíšek se hlásí !

Dne 5.12.2013 se uskutečnila Mikulášská nadílka na Střelnici ve spolupráci s DDM Pelíšek. I my redaktorky jsme byly při tom. Jako každý rok nechyběly ani vánoční dílničky pro děti. Od 16 hodin se začal naplňovat sál Střelnice. Zhruba po půlhodince byla otevřena cesta do peklíčka za Mikulášem, kde hodné…,ale nakonec i ty ostatní děti, byly odměněny. Celý Mikulášský program doprovázela hudba, na kterou děti tancovaly. Mikuláše na Střelnici navštívilo 240 lidiček. Akce se mi moc líbila, doufám, že za rok tu budu zas. Myslím si, že poděkování zaměstnancům DDM je namístě. Redaktorka Martina za DDM.

Přidal: Zdena Bienová, dne: 20. 2. 2014 v 15:08
Zařazení: Oddělení techniky a společenských věd

Redaktoři DDM Pelíšek se hlásí!

Přidal: Zdena Bienová, dne: 20. 2. 2014 v 15:06

Starší >>