O nás Oddělení Kroužky Tábory Otevřený klub Pronájmy Ubytování Domů
Dnes je: 4. 5. 2024
Poslední aktualizace: 26. 12. 2016

Redaktoři DDM se hlásí

Regionální turistické informační centrum RTIC – redaktoři DDM se ptají. Na otázky nám odpovídá Alena Jahodová. Otázka: Z jakých zemí u vás lidé hledají informace? Odpověď: Tak, největší zastoupení mají cizinci z Německa, Polska, Holandska občas i z Francie nebo Velké Británie. Otázka: Jakou řečí se s cizinci domlouváte? Odpověď: Tak tady u nás konkrétně využijeme němčinu a angličtinu. Samozřejmě, kdybychom znali i polsky, rusky, holandsky, francouzsky, tak by to bylo taky dobrý. Otázka: Kolik zaměstnanců má MIC? Odpověď: Jsme tady 3 stálí zaměstnanci. Otázka: Na co se lidé, kteří k vám přijdou, nejčastěji ptají? Odpověď: Místní a lidé z okolí se zajímají o kulturní, společenské, sportovní akce. Využívají našich služeb: kopírování tisku, kroužkovou vazbu, předprodeje vstupenek.Turisty zajímají informace o městě a nejzajímavější místa v okolí. V létě se hodně ptají na cyklistické stezky v zimě na upravené běžecké trasy. Ptají se i na možnosti ubytování. Otázka: Co určitě nevíme o RTIC? Odpověď: Tato práce není jen o službě lidem, ale je to i práce „za počítačem“. Máme své webové stránky o regionu Krkonoše, které zaplňujeme informacemi. Zadáváme informace na stránky i jiných krajů. Zúčastňujeme se veletrhů cestovního ruchu, kde prezentujeme region i město Vrchlabí. Jezdíme na různá školení a semináře. Máme pravidelné schůzky se všema informačníma centry tady v regionu. Otázka: Co si u vás rádi turisti zakoupí na památku? Odpověď: Poštovní známky – sběratelé. Jako nejoblíbenější suvenýr je čaj a oplatky. Otázka: Kuriózní zákazník? Odpověď: Cizinci chtěli lyžovat na Sněžce! Nedokázali pochopit, že to nejde. Otázka: Měla jste možnost vidět tady někoho „ slavného“? Odpověď: Občas nějaký „slavný“ tady zabloudí. Otázka: Co by jste nezapomněla doporučit k vidění v našem městě? Odpověď: Muzea, klášter, zámek s parkem, klášterní zahradu, kostel, dům se sedmi štíty – nejstarší dům ve Vrchlabí. Děkujeme za rozhovor. Tým redaktorů při DDM. Pozn.: Regionální turistické informační centrum ve Vrchlabí získalo v loňském roce certifikát o kvalitě poskytovaných služeb.

Přidal: Zdena Bienová, dne: 7. 4. 2014 v 11:13